ARTVİN HOPA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Müdürümüz Sayın Sezai AYDIN’ın Berat Kandili Mesajı

Bu gece, inşallah, af, merhamet ve mağfiret gecesi olan Berat Kandili’ni idrak etmiş olacağız. 
Müdürümüz Sayın Sezai AYDIN’ın Berat Kandili Mesajı

Günahlardan arınma, Yüce Allah’ın af ve mağfiretine nail olma manasına gelen Berat Gecesi tövbe etme, tefekkür, yenilenme ve yaradılış gayesine yönelme gecesidir. Berat gecesi, aynı zamanda, kırılan kalpleri onarma, dargınlık duvarlarını yıkma, kin, nefret ve intikam duygularını aşma, merhameti yeniden tesis etme, yaratılanı yaratandan ötürü sevme günüdür.

Küreselleşen dünyamızda birbirimizin hak ve hukukuna riayet ederek bir arada barış, saygı ve hoşgörü içinde yaşamayı öğrenmek, öğretmek ve gerçekleştirmek temel amaçlarımızdandır. Sevgi ve saygı olmadan birlik olmaz, dayanışma ve kaynaşma olmaz.

Bu duygu ve düşüncelerle Berat kandilinin, kurtuluşumuza vesile olmasını; ülkemize, milletimize ve âlem-i İslam’a hayırlar getirmesini; terör, şiddet ve savaşların son bulmasını; huzurun, barışın ve kardeşliğin hâkim olmasını Yüce Rabbimden niyaz ediyor, hepinizi saygı ve hürmetle selamlıyorum.

Berat kandiliniz mübarek olsun!

Sundura Mahallesi Lise Caddesi No 21/A Hopa / Artvin - 4663517073

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.