ARTVİN HOPA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Sezai AYDIN´ın Öğretmenler Günü Mesajı

Öğretmenin toplumdaki yerini ve önemini belirtmek, saygınlığını artırmak, öğretmenler arasında sevgi, saygı ve dayanışma bağlarını kuvvetlendirmek, emekli öğretmenleri saygı ile anmak ve mesleğe yeni başlayan öğretmenlerde mesleklerinin yüceliği bilinci uyandırmak amacıyla kutlanan; Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün millet mektepleri başöğretmenliğini kabul ettiği tarih olan 24 Kasım öğretmenler gününde milletimizin ilim, irfan ve bilgi membaı olan tüm öğretmenlerimizi sevgiyle, saygıyla selamlıyorum.
İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Sezai AYDIN´ın Öğretmenler Günü Mesajı

Türkiye’nin 2023 hedeflerini gerçekleştirebilmesi, ancak vatanperver, bilinçli, birikimli, milli ve manevi değerlerimizi özümsemiş nesillerle mümkündür. Bu niteliklere haiz kuşakları yetiştirecek olanlar ise öğretmenlerimizdir.

Bakanlığımız, modern eğitim öğretim tekniklerinin müfredata dâhil edilmesinden ileri teknolojinin yaygınlaştırılmasına kadar birçok kapsamlı reformu hayata geçirdi. Ayrıca ülkemizin en ücra yerlerinde türlü zorluklara rağmen fedakârca görev yapan öğretmenlerimizi desteklemeye, onların çalışma şartlarını daha da iyileştirmeye, öğretmenlik mesleğinin itibarını yükseltme, öğretmenlerimizi maddi ve manevi olarak toplumumuzda hak ettikleri saygın konuma taşıma noktasında da büyük gayret içerisindedir. Bu gayretleri milletimizin beklenti ve hassasiyetlerine, geleceğin ihtiyaçlarına göre daha da geliştirilecek ve daim olacaktır.

Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 1924 yılında “Öğretmenler, yeni nesil, sizin eseriniz olacaktır...” sözüyle belirttiği gibi yöneteni, yönetileni ile hepimiz öğretmenlerimizin eseriyiz.

“Bana bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurum” ifadesinde tecessüm eden bir geleneğin temsilcileri olarak bizler, öğretmenlerimize olan şükran borcumuzu hiçbir zaman layıkıyla ödemeyeceğimizin farkındayız.

Bu düşüncelerle başta Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere görevi başında şehit düşen öğretmenlerimizi ve bütün şehitlerimizi rahmet minnet ve şükranla anar, emekli öğretmenlerimize huzur dolu bir yaşam temenni eder, görevi başındaki meslektaşlarıma üstün başarılar dilerken, her birinin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü gönülden tebrik ederim.

Sundura Mahallesi Lise Caddesi No 21/A Hopa / Artvin - 4663517073

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.